פורסם על ידי ב 09/09/2019

החופש הגדול הגיע ואתם ההורים לילדים בעלי הפרעת קשב, מרגישים בוודאי הקלה כי הנה הסתיימה לה סופסוף שנת הלימודים עמוסת האתגרים ובמיוחד המאמצים לקדם את הילד שלכם בלימודים חרף הקשיים. אך מנגד, כבר עולה המחשבה ואולי גם החשש לגבי שנת הלימודים הבאה. רוצים ללמוד איך לשפר את היכולת הלימודית דווקא בחופש? המשיכו לקרוא ותגלו…

אז מה עושים כדי שילדכם יגיע להישגים לימודיים טובים יותר ויצליח לממש את הפוטנציאל הטמון בו? הרי ילדים עם הפרעת קשב הם כידוע אינטליגנטיים ונבונים, אך איך בדיוק זה אמור לקרות? מה יהיה שונה בשנה הבאה לעומת השנה החולפת?

החדשות הטובות הן שיש מה לעשות! מחקרים חדשים מציגים את התועלת שבאימון הקוגניטיבי ותומכים בגישה האומרת: המוח הוא גמיש וניתן לשינוי!

אוניברסיטאות בעולם משקיעות כסף רב במחקרים ומרחיבה את הפקולטות בתחום ‘מדעי הקוגניציה’. אחד מהיסודות הנלמדים במדעי הקוגניציה מדבר על כך כי הבסיס ללמידה יעילה נשען בראש ובראשונה על: קשב וריכוז. ללא קשב וריכוז, הזיכרון אינו טוב, קשה לקלוט מידע חדש, ולא ניתן לנתח מצבים ולהסיק מסקנות – כל אלה הן יכולות הכרחיות בתהליכי למידה ולו הפשוטים ביותר!

נסביר את העניין באמצעות דוגמה קטנה מחיי היומיום: קיבלנו מכשיר טלוויזיה חדש ואנו צריכים להתקינו בעזרת דף הוראות. אנו פותחים את ההוראות ומתחילים לקרוא. אלה מאתנו שיש להם הפרעת קשב, יקראו את ההוראות לעתים שוב ושוב מבלי להפנים ולהבין את מה שקראו, או יקפצו מסעיף לסעיף במהירות וללא סדר, או יתחילו לבצע את סעיף 2 לפני שקראו את סעיף 1, ואולי בכלל ינסו לבצע את מה שקראו, אבל מהר מאוד יתברר להם שהם לא ‘זוכרים’ את מה שקראו, וכך הלאה. נשמע מוכר?

חשבו כעת על הילד שלכם בזמן שיעור: המורה מלמדת חומר חדש וילדכם מנסה להקשיב אך לא מצליח לשמור על ריכוז לאורך זמן. ייתכן גם שהסחות דעת מהסביבה גורמות לו לצאת מהריכוז, כמו נקישה בשולחן, צחוק או תנועה של ילד אחר בכיתה, או אפילו קולות מבחוץ יסיחו את דעתו כי בעצם הוא אינו מסוגל לסנן אותם. ובבית, בעת הכנת השיעורים, עלול ילדכם להיות מבולבל ומתקשה להתמודד עם המטלות כי בעצם הוא לא זוכר את השיעור, או את ההוראות שהמורה ציינה. יתכן שישנם כאן כמה סיבות בליקוי תהליך הלמידה, אבל אם מדובר בילד עם הפרעת קשב, הרי שברור שחוסר ריכוז הוא הגורם העיקרי. החופש הגדול הוא זמן נהדר לעבוד על איך לשפר את היכולת הלימודית שתסייע לילד להתמודד עם כל התופעות הללו איתם מתמודד במהלך שנת הלימודים.

הורים רבים מספרים לנו: “עשינו כבר הכל למען הילד: נתנו לו שיעורי עזר ותמיכה לאורך כל השנה, היינו בהוראה מתקנת וסיימנו קורס מיוחד לאסטרטגיות למידה. אז למה המצב לא משתפר?”.

כמובן שאתם ההורים אינכם חוסכים בכל מתן עזרה לילד. אבל מה שעליכם לדעת הוא, שכל אלהלבדם לא ממש יעזרו כל עוד לא שיפרנו ותיקנו קודם כל את הבסיס – הקשב והריכוז!  כלומר, ללא קשב וריכוז תקינים וברמה גבוהה, כל שיטות הלמידה יהיו בעלי אפקט נמוך ולא משמעותי.

זכרו, הקשב והריכוז הוא הבסיס ללמידה יעילה ובלעדיהם לא תיתכן הטמעה ולמידה של מידע חדש! לכן, מן הראוי קודם כל לטפל ולפתח את הקשב והריכוז ורק אח”כ להוסיף עזרה לימודית.

עדיין לא בטוחים איך לשפר את היכולת הלימודית של ילדכם ומתי? כאן אנחנו באים להגיד לכם“נצלו את החופש הגדול” זוהי תקופה מצויינת כדי לתקן את הבסיס ליכולות למידה! בחופשת הקיץ ילדכם אינו עמוס במטלות הלימודיות ולכן זו ההזדמנות להכין אותו ללמידה יעילה לקראת השנה הבאה. זה פשוט וקל מכפי שחשבתם:

5 טיפים- איך לשפר את היכולת הלימודית

בעזרת תכנית אימון אונליין מותאמת אישית בשיטת AttenGo המוכחת ובדוקה, תוכלו לעזור לילדכםלפתח ולתקן את הקשב והריכוז, כלומר הבסיס עליו נשענת היכולת הלימודית! אלה עיקר השינויים שהילד שלכם יחווה:

התנאי להצלחה: אנו יודעים שהחופש הגדול נועד להנאה וחופשה מלימודים. לכן, כל מה שנדרש מילדכם כדי הציג את התוצאות כבר בתחילת שנת הלימודים, זה להקדיש ישיבה מחשב (מחובר לאינטרנט) של רק 30 דקות במשך 3 פעמים בשבוע. AttenGo מאפשרת לעבוד ולהשתפר מבלי לפגוע בהנאת החופש ולכן ניתן גם לשנות את זמני האימון למה שמתאים לילדכם בהתייעצות הנציג המקצועי שילווה אתכם בתהליך.

ליווי והדרכה – אנחנו כאן בשביל ההצלחה שלכם!הגדלנו את צוות הנציגים לתקופת החופש הגדול ועומדים לרשותכם ליווי ותמיכה מקצועיים על-מנת שתצליחו להפיק את המירב מהאימון המוחי של אטנגו.

אשת מקצוע בעלת רקע בהוראה מתקנת והתמחות בעבודה עם ילדים עם הפרעות קשב וריכוז, תלווה אתכם – גם ההורים וגם הילדים – עם משוב, הכוונה ושיטות להגברת המוטיבציה וההצלחה בתכנית.