איך הפרעת קשב וריכוז קשורה לפעילות גלי המוח?

הפרעת קשב וריכוז קשורה בקשר ישיר לפעילות גלי המוח שלנו או ליתר דיוק לתת פעילות שלהם. אם ככה, כיצד ניתן להגיע לידי שיפור גלי מוח שיסייעו בהתמודדות עם ההפרעה? המשיכו לקרוא ותגלו כל מה שכדאי לדעת על הקשר בין הפרעות קשב וריכוז ושיפור פעילות  גלי המוח.

מה הקשר בין ADHD לפעילות גלי מוח?

גלי המוח הם מוליכים חשמליים העוברים בין התאים ומעבירים שדרים. הם נמדדים בתדרים של יחידה חשמלית הנקראת הרץ. תדרים שונים מאפיינים מצבים מנטליים שונים, למשל: מצב שינה/נמנום מאופיינים בגלי מוח בתדר נמוך (גלי דלתא, תטא), בעוד שמצב עירות בדריכות גבוה כגון כעס, פחד, מאופיינים בתדר גבוה (גלי ביתא-3,4), גלי מוח בתדר בינוני (גלי ביתא-1) מאפשרים תפקוד קוגניטיבי כגון: קשב, ריכוז, זיכרון וכדומה. הפרעות קשב וריכוז, עם או בלי היפראקטיביות (ADHD או ADD) מאופיינים ע"י תת פעילות בגלי מוח, כלומר תדרים נמוכים ולכן קשה לבעלי הפרעת הקשב להגיע למצבים בהם ניתן להפיק קשב וריכוז.

הבשורות הטובות הן, שניתן לאמן את המוח ולהשיג יכולות קוגניטיביות גבוהות ושיפור בתפקוד המוחי.

שיפור פעילות גלי מוח באמצעות אימון מוחי

שיטת AttenGo הינה שיטה נוירו-קוגניטיבית אשר פותחה על בסיס הנוירופידבק. אך, בעצם היותה תוכנית ממוחשבת אונליין, אין כלל שימוש באלקטרודות כלשהן, אלא רק בתרגילי מחשב, שלצורך ביצועם המוח נדרש להגיע לאותם גלים ביתא-1 ולהחזיק בהם לאורך זמן. עם הזמן והתמדה בתרגול, המוח לומד לשמר את היכולת הזו ולהשליכה על היומיום. בנוסף לגירוי המוחי לצורך האצת פעילות גלי מוח, כוללים תרגילי AttenGo פעילות קוגניטיבית אשר מפתחת ומשפרת את המיומנויות הקשורות בהפרעות קשב וריכוז כגון: קשב, ריכוז, תפקודים ניהוליים (Executive Functions) זיכרון ועוד. אימון בשיטת AttenGo ישיג אצל משתמשים רבים שיפור ביכולות הקשב והריכוז הן בתחום הלימודי והן בתפקוד היומיומי (הפחתת אימפולסיביות, היפראקטיביות, רוגע, אירגון ושליטה עצמית).

למי מתאימה תוכנית אטנגו?

התוכניות מותאמות באופן אינדיבידואלי לגיל המשתמש ולחומרת הבעיה, זאת באמצעות מבדק מקדים באמצעות המערכת הממוחשבת.מתאים ל:

השימוש קל ונוח: נכנסים לאתר, מקלידים סיסמה ומתרגלים כ-30 דקות 3 פעמים בשבוע בלבד.
התוכנית היא ל-6 חודשים ובתקופה זו אין הגבלה על כמות התרגולים והכניסות למערכת.

כל הזכויות שמורות ל AttenGo

דילוג לתוכן