הייחודיות של AttenGo ובמה היא שונה מאחרים?

ישנם סוגים שונים של משחקים ותוכנות המציעות משחקי זיכרון, ריכוז או שיפור יכולות קוגניטיביות.

אמנם תרגול מוחי תמיד מיטיב עם המשתמש, אך מדובר במשחקים בעלי עודף גירויים אשר נועדו לכיף ואינם מהווים תוכנית טיפול עקבית הכוללת משוב מיידי על הפעילות ומעקב אחר ההישגים. תוכנות אלו לרוב גם אינן מסוגלות לשפר מיומנויות לטווח הארוך והקבוע ואינן משפיעות על התיפקוד הלימודי ו/או ההתנהגותי היומיומי. כל ההישגים נשארים בגדר הפעילות בתוכנה עצמה בלבד.

ומדוע?

כיוון שתוכנות אלו מכילות משחקים רבי גירויים ומבוססי תוכן. כל עוד נמצאים בתוך הפעילות שהן מציעות, נראה כי אכן מפעילים ריכוז, זיכרון וכדומה, אך בתום המשחקים, המשתמש חוזר למצבו הקודם ולא מתבצעת השלכה של המיומנויות והריכוז לתחומים אחרים, כגון: לימודים, קריאה, הקשבה וכדומה.

 AttenGo שונה באופן פעולתה: היא כוללת סביבת עבודה על ריכוז בקצב מאוד מסויים; מובנה בה תהליך קבלת משוב מיידי וסוג של התניה והיא נטולת תכנים והגירויים בה מבודדים. למעשה, AttenGo מאמנת את המוח באופן שיטתי לעבוד בסביבה של גלי מוח מסויימים (ביתא-1) זוהי הסביבה המאפשרת להפיק ריכוז יעיל (אותו ריכוז הנדרש בזמן לימודים, הקשבה וכו’).

 AttenGo הינה התוכנה היחידה הכוללת אימון מוחי לפתח ושיפור כל מערכת הקשב ותהליכי בקרה הנקראים: Executive Functions. השיפורים המושגים לאחר אימון ב-AttenGo מושלכים באופן אוטומטי בשני מישורים:

  1. לסביבה בזמן הלימודים למשל: החזקת קשב לאורך זמן, ריכוז גם בסביבה בה יש מסיחים, ריכוז במהירות תגובה, עבודה על משימות מורכבות (רצף פעולות) ועוד.
  2. במישור ההתנהגותי: הפחתת האימפולסיביות והגברת שליטה עצמית, סבלנות, יכולת אירגון, ניהול זמן ויכולת קבלת החלטות.

לסיכום, תוכנת AttenGo היחידה שמשיגה את התוצאות הבאות:

  1. שיפור פעילות גלי מוח הקשורים לקשב, מיקוד וריכוז (גלי ביתא-1), איזון המוליכים העצביים של המוח (נוירוטרנסמיטורים).
  2. שיפור בפעילות האונה הקדמית הקשורה לזיכרון עבודה, תפקודים ניהוליים, קבלת החלטות, סדר עדיפויות, שליטה בהתנהגות.
  3. לימוד בדרך של התניה וקבלת משוב מיידי – פעולה המביאה לרכישת מיומנויות קשב וריכוז “אוטומטיות” במהירות ובאופן קבוע! (דומה ללימוד מוטורי כגון רכיבה על אופניים, שחייה וכד’).
  4. פיתוח כל המיומנויות הקוגניטיביות הבסיסיות, אשר דרושות לתפקוד יומיומי תקין וליכולת למידה טובה: קשב מתמשך, קשב סלקטיבי, הפניית קשב, פיצול קשב, בקרת קשב.

AttenGo היא תוכנה מקצועית אשר פותחה לאחר שנות מחקר רבות בקליניקה קנדית המתמחה בשיקום קוגניטיבי ומתמקדת בתיאוריות מתחום הנוירולוגיה הקוגניטיבית.

התוצאות מושגות בזמן יחסית קצר של בין 3-6 חודשים (תלוי במספר האימונים בשבוע וקצב התקדמות). AttenGo מכסה את כל ההיבטים של ביצועים קוגניטיביים, עוזרת בתיקון לקויות הקשורות לקשב וריכוז ו/או זיכרון. מתאימה לבעלי הפרעות קשב עם בעיות קלות או חמורות מאוד, מומלצת מאוד לבעלי לקויות למידה (קושי בקריאה, כתיבה, חשבון, בעיות שפתיות ותקשורת), וכן מומלצת לכל מי שמעוניין לשפר באופן כללי את יכולותיו בריכוז, בזיכרון ובמהירות תגובה.