פורסם על ידי __ ב 04/08/2019


אימון מוחי לשיפור מיומנויות קשב, ריכוז, מוסחות ועוד

אטנגו מהווה אימון מוחי חכם ויעיל המתבצע בבית בעזרת מחשב מחובר לאינטרנט והעבודה נעשית בצורה עצמאית עם התקדמות צעד-צעד וקבלת משוב מיידי.

השיטה מבוססת על ידע קנדי של מעבדות ACE בטורונטו ומתאימה לילדים ולמבוגרים. כל אחד מקבל תוכנית המותאמת לו אישית.

השיטה מאמנת את המוח לעבוד עם ריכוז וקשב גבוהים יותר ומפתחת את התפקודים הניהוליים (EF), האחראים על קבלת החלטות, שליטה ומודעות עצמית, איפוק, זיכרון עבודה ומהירות תגובה שאינה אימפולסיבית.

התוצאות הן אינדבידואליות וקשורות בין השאר גם לזמן התרגול שהוקדש והמוטיבציה לשפר את הציונים בתוכנית. במקרים מסויימים ניתן לראות תוצאות כבר לאחר אימון של מספר שבועות (שבהם היה אימון של כ- 4 פעמים בשבוע למשך 30 דקות לפחות), אך בכל מקרה ההמלצה היא לבצע אימון סדיר בתקופה ארוכה יותר משלושה חודשים ועד שישה חודשים, לקבלת תוצאות טובות ונשמרות.

 • ההישגים בלימודים כתוצאה מהעלאת הריכוז והקשב
  הפחתת מוסחות וסינון גירויים מהסביבה
  התארגנות וניהול עצמי טובים יותר
  הפחתה ניכרת באימפולסיביות
  הפחתה בהיפראקטיביות

תוכניות האימון של אטנגו מותאמות לילדים (החל מגיל 6), נוער, סטודנטים ומבוגרים בעלי קושי גבולי בקשב וריכוז או קושי בינוני, המעוניינים להתאמן כדי לרכוש מיומנויות (ממש כמו לרכוש כושר גופני באמצעות אימון ספורט). בכל מקרה, אין המלצה להחליף אימון מוחי במתן טיפול תרופתי, כיוון ששיקולים רפואיים יש לעשות רק עם בייעוץ רפואי מתאים.

 

תפקודים ניהוליים – לב הבעיה!

קשב וריכוז הן מיומנויות מוחיות עליהם עובדים במסגרת השיטה הקוגניטיבית, אך למעשה הדבר החשוב שלא רבים יודעים אותו הוא שהתפקודים הניהוליים של המוח הם לב הבעיה ואם נטפל בהם, הרי שנפחית משמעותית את הפרעת הקשב והריכוז.

מהם התפקודים הניהוליים? ובכן אלה הם יכולות קוגניטיביות המתבצעות במוח שעוזרות לנו להתנהל ביום יום, ללמוד, לתקשר עם אחרים, לבצע ולהשלים משימות. תפקודיי ניהול  כוללים יכולות טובות של: ארגון, סדר, ויסות אימפולסביות, קבלת החלטותשליטה עצמית ואיפוק, תכנוןפתרון בעיות, מוטיבציה.

רק בעת האחרונה, אנשי מקצוע החלו להתייחס ולשים דגש על בעיות הקשורות לתפקודים ניהוליים. עד היום לא היו כלים לטיפול בתפקודים הניהוליים (תרופות כגון ריטלין אינן משפיעות על תפקודים ניהוליים) ולכן עם כניסתה של השיטה לאימון המוח של אטנגו (שיטה הקוגניטיבית) החלו אנשי מקצוע להמליץ עליה למטופלים.

שיטה קוגניטיבית כוללת תרגילים ממוחשבים בתכנית אימון אישית ומתבצעת באמצעות מחשב מחובר לאינטרנט וכניסה לחשבון האישי באמצעות שם משתמש וסיסמה. התכנית זמינה 24/7 ואין הגבלה על זמן השימוש. חשוב לדעת שהאימון עצמו מובנה ובאדפטציה מלאה ליכולות של המשתמש. כלומר, כל אחד מקבל את התכנית המתאימה לו והיא מתקדמת צעד צעד לפי היכולת האישית. זיכרו! המטרה היא לפתח ולחזק את היכולת של כל אחד בהתאם לקשיים שהוא עצמו חווה כתוצאה מהפרעת הקשב והריכוז.

כבר לאחר שבועות בודדים של תרגול בשיטה, ניתן לחוש בתוצאות ובשינוי כללי בהתנהגות, בלימודים ובהתנהלות העצמית.

איך תכנית אימון מוחי עובדת?

תוכנית AttenGo היא תוכנית מושלמת אשר מותאמת אליכם אישית בהתאם לצרכים ולקשיים שלכם. התוכנית מתקדמת לפי הקצב שלכם וכוללת מערך מובנה של מבדקים, מתן ציונים, ומעקב אחר התקדמות – הכל בממשק ידידותי ונוח לצפייה. בנוסף ישנו מעקב של נציג מקצועי אנושי אשר תוכל לבקש ממנו ולקבל משוב אחר ההתקדמות. 

להתחלת  האימון בתוכנית האישית ש, יש צורך תחילה להירשם (בתשלום) ולאחר מכן לעבור מבדק מקדים האורך כ-10 דקות. המערכת מעבדת את תוצאות המבדק ומתאימה תוכנית אימון אישית ל-6 חודשים. התוכנית עומדת לרשותכם באתר וזמינה 24 שעות ביממה.  ניתן להיכנס אליה ללא הגבלה במשך התקופה ולתרגל כמה שרוצים.

AttenGo בנויה משתי יחידות אימון :

AttenFocus – תרגילים לאימון מערכת הקשב והתפקודים הניהוליים.

AttenMemory – תרגילים לאימון ספקטרום רחב של זיכרון ועיבוד מידע.

כל תוכנית, כפי שהוסבר לעיל, הינה מותאמת אישית לצרכי המשתמש ולפיכך המערכת תשלב עבודה בין שני המודולים הנ"ל על פי הצורך של המשתמש הספיציפי.

לסיכום: AttenGo היא מערכת אימון מוחי  חכמה, נוחה לשימוש, שתלווה אותך או את ילדך צעד אחר צעד, מההערכה הראשונית ועד סיומה והכי חשוב: היא חובה לכל מי שיש לו בעיות בקשב, בריכוז בזיכרון וכן אופציה טובה לכל מי שמעוניין רק לשפר את יכולותיו הקוגניטביות.

AttenGo פועלת על המיומנויות הקוגניטיביות הבאות:

 • קשב מתמשך – Attention Duration
 • קשב סלקטיבי – Selective Attention
 • הכוונת קשב – Orienting of Attention
 • חלוקת קשב – Divided Attention
 • זיכרון עבודה – Working Memory
 • ביצועים ניהוליים – Executive Functions (וויסות עצמי, אימפולסיביות, ארגון, ניהול זמן ועוד)
 • מהירות תגובה – Reaction Time
 • השהיית תגובה – Inhibition
 • עיבוד שמיעתי – עיבוד חזותי – Auditory/Visual Processing
 • עיבוד מידע בו זמני – Simultaneous Processing
 • עיבוד מידע סדרתי (בזה אחר זה) – Sequential Processing
 • קואורדינציה חושית מוטורית – Sensorimotor& Hand-Eye Coordination
 • קואורדינציה רב ממדית שמיעתי-חזותי – (Multi-modal Coordination (auditory/visual
 • ראיה פריפריאלית/תפיסה מרחבית – Peripheral Vision, Visual Span
 • הבנת הוראות – Understanding Tasks


כל הזכויות שמורות ל AttenGo

שימו לב, האמור כאן אינו מחליף ייעוץ רפואי ובוודאי לא הפסקת טיפול תרופתי. יש לקרא את תנאי השימוש למידע מלא.

דילוג לתוכן